19 Şub, 2023

Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu Zaman Resi beyı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak gene aynı kurumun Dış İlişkiler Dolaysızörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 senesinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden izinli olmuşdolaşma. Akabinde 1973 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Çocuk Katkısızlığı ve Emrazı Uzmanlığını almıştır. Elan sonra öğretim görevlisi olarak bilimsel niteliği olan canına mebdelamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 yılları ortada Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde, 1988-1992 yılları ortada Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 yılları ortada da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuşdolaşma. Üniversitelerarası Heyet Tıp ve Dirimlik Bilimleri Eğitim Konseyi Temelkanlığı, UMEMPS (Meyan Gün doğusu ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Mütekellim Ülkeler Pediatri Birliği) reislik ve umumi sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 yılları ortada Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği ve Resi bey Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 yılları ortada YÖK üyeliği görevinde bulunmuşdolaşma. 1987 yılından beri Türkiye Milli Pediatri Derneği El Kurulunda misyon almaktadır. Temelkanlığını da yapmış başüstüneğu Türkiye Milli Pediatri Derneğinde halen Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri spesiyalistından biri olarak akseptans edilmektedir. 2019 senesinde dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin katılımıyla Panama’da yapılan seçimde IPA’nın “istikbal devir mebdekanlığına” seçilmiştir.
Bu pozisyonda hizmet ettiği iki yılın nihayetinde 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA mebdekanlığı görevini Kul’li Prof. ErrolAlden’dan çalışarak periyot almıştır. üste Kerem Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Temelkanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Yönetmenü olarak misyon yapmaktadır.

Tags: , , , , ,

About : admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://perdearkasi.name.tr/ https://yenimahaletesisatci.name.tr/ https://futbol.name.tr/ https://linuxsistem.name.tr/ https://kaynaklehim.name.tr/ https://howmuchiron.enpatika.com/ https://willitsink.enpatika.com/ https://howmuchis1kg.enpatika.com/ https://howmuchis1ton.enpatika.com/ https://howmuchisgold.enpatika.com/ iqos heets sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Steroid Satın Al Puro Satın Al